BU İKTİDARI HAZİRAN’DA SANDIĞA GÖMECEĞİZ

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den ön seçime katılma kararının partiyi ateşlediğini belirterek, "AKP iktidarı Haziran ayında bir daha gelmemek üzere tarihin derinliklerine gidecek" dedi

Bayındır CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtımına katılmak üzere Bayındır İlçesi'ne gelen Moroğlu, İzmir'in diğer bazı aday adaylarıyla birlikte tanıtım etkinliğine katıldı. Moroğlu, AKP iktidarının başarısız ekonomi yönetimi ile ülkeyi borç batağına sapladığını belirterek, "TÜİK'in açıkladığı ve son dört yılın rekoru olarak yorumlanan yüzde 10.9'luk işsizlik oranı da bu iktidarın ekonomiyi ne kadar beceriksiz yönettiğinin açık bir kanıtıdır" dedi.

KRİZ DERİNLEŞTİ
Türkiye'de yaşanan ekonomik krizin artık AKP iktidarının örtbas edemeyeceği şekilde derinleştiğini belirten Moroğlu şunları söyledi:
"AKP iktidarı sürekli sıcak para bularak ekonomiyi bir yere kadar kontrol altında tutmayı başardı. Ama artık ülkemizde ekonomik kriz yaşanıyor, doların geldiği durum ortada. AKP vatandaşın bir cebine 5 lira koyarken diğer cebinden 15 lira alıyor, halkı kandırıyor. Türkiye'nin büyüdüğünü iddia edenler 233 milyar dolara ulaşan dış borçlardan hiç söz etmiyor, ülke uçuruma doğru gidiyor. Yalnızca gıda ürünleri baz alınarak, marketlerin indirim kampanyalarını hariç tutularak yapılan gerçekçi çarşı- pazar araştırmasına göre yıllık enflasyonun yüzde 20'ye yaklaştı. AKP'nin emekliye, memura ufacık zammı bile çok gördüğü, asgari ücretlinin henüz net 1000 lira ücret alamadığı bir ülkede, işçi, köylü, emekli, memur perişan."

ÖNCE PARTİNİN BAŞARISI
Bayındır'da partililere şu andaki en önemli hedefin partinin başarısı için çalışmak olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu şunları söyledi:
"Yorulmak için yola çıkanlar başarıya ulaşamaz. Birbirimizin eksiğini görerek değil olumlu yanlarımızı büyüterek çalışacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız. Hepimiz birbirimize sahip çıkacağız, İktidar olursak görevimiz daha da zorlaşacak çünkü daha çok çalışacağız."