“GÜMÜŞPALA HALKI İÇİN TBMM ÖNÜNDE YATARIM”

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, 7 Haziran'da CHP"nin iktidara geleceğini, işçi, memur, emekli ve çiftçinin rahat nefes alacağı günlerin başlayacağını söyledi.
Bayraklı Gümüşpala'da partililer ve vatandaşlar ile bir arayla gelen Moroğlu,  semtin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı, çözülebilecek sorunların çözümü için uğraşacağı sözünü verdi.
Türkiye"de yaşanan en öncelikli sorunlardan birinin ekonomik kriz ve işsizlik olduğunu belirten Moroğlu,  "Kayıtlı işsiz sayısı yüzde 11'e yaklaştı ve son yılların rekorunu kırdı. Ülkemizde yüzbinlerce de gizli işsiz var. İşsiz ve çaresiz vatandaş bir an önce iş sahibi olmak istiyor ve bu iktidar istihdam alanları yaratmayı beceremedi. İşsizlik ailelerin dağılmasına yol açıyor. CHP iktidarında; işsiz, çaresiz ve mutsuz insanlarımız için geniş istihdam alanları yaratacak ekonomik programımızı devreye sokarak hızla adımlar atacağız ve ülkemizdeki işsiz sayısını gelişmiş ülkeler seviyesine indirecek tedbirleri hızla alacağız."
Karşıyaka ilçesinin yanı başında oldukları halde Bayraklı ilçesine niye bağlandıklarını hala anlayamadıklarını belirten mahalle sakinlerine, sorunun çözümü için uğraşacağı sözünü veren Moroğlu, "Benden iş isteyene iş bulurum sözü veremiyorum ama ilgileniyorum. Yapamayacağım şeyler için kimseye bir söz vermiyorum. Ancak sizin mahalle olarak yeniden Karşıyaka ilçesine bağlanabilmeniz için iktidar olduğumuzda gerekirse TBMM önünde yatacağım" dedi.