Moroğlu gönüllüleri Tepekule’de buluştu

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, ön seçim çalışmaları kapsamındaki ilk büyük toplantısını Tepekule’de gönüllü arkadaşları ile birlikte gerçekleştirdi.

Yüzlerce kişinin katıldığı coşkulu toplantıda geçen seçim öncesinde seçmenlerine verdiği sözleri yerine getirdiğini hatırlatan Moroğlu şöyle konuştu: “Haftanın üç gününü TBMM’de dört gününü İzmir’de vatandaşlarımın yanında geçirdim. Telefon numaramı değiştirmeyeceğim demiştim değiştirmedim. Her zaman birlikte mücadele edildiğinde başarıya ulaşılabileceğine inandım. Eksiklerim olabilir ama görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum.”

Ön seçim kararının eksiklikleri de olsa parti tabanının başarısı olduğunu belirten Moroğlu, “Yaşadığınız heyecanı hissediyorum. Çok çalışarak milletvekili sayımızı da geçen seçimlerin üzerine çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın kente sıkıyönetim getirmeye amaçlayan genelgesinin aslında kent insanına yönelik bir saldırı olduğunu belirten belirten Moroğlu, “Yasaklarla bizi yıldıramazlar. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun yargılandığı davayı da birlikte tepki göstererek İzmir Davası’na dönüştürdük. Türkiye’de ilk kez bir davayı 30 bin kişi izledi”diye konuştu.

İKTİDAR OLACAĞIZ
Şu andaki en önemli hedefin partinin başarısı için çalışmak olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu şunları söyledi: “Yorulmak için yola çıkanlar başarıya ulaşamaz. Birbirimizin eksiğini görerek değil olumlu yanlarımızı büyüterek çalışacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız. Hepimiz birbirimize sahip çıkacağız, İktidar olursak görevimiz daha da zorlaşacak çünkü daha çok çalışacağız.”

Moroğlu, “Yola çıktık, taşlı ve zorlu bir yoldayız. Tek hedefimiz AKP iktidarını oradan indirip halkın iktidarını kurmaktır. Sosyal demokrat gövdemizi sağlam tutacağız ve en solumuza da en sağımıza da açılacağız” diye ekledi.
Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka ve Bornova’dan partililerin bir araya geldiği toplantıda İÇ Güvenlik Paketi’nin de altı aydır gündemde olduğunu hatırlatan Moroğlu, “Bu paket  terörizme karşı değil AKP’ye hizmet etmeyen herkesin üzerinde baskı kurabilmek için hazırlandı. Bu paket gençlere, çiftçilere, öğrencilere karşı… Yaşayacağımız süreç İÇ Güvenlik Paketi’nin aslında ne olduğunun da halka iyi anlatılması gereken bir süreçtir…”