YENİ ASIR, MOROĞLU ÜZERİNDEN CHP”YE SALDIRMAYI GÖREV EDİNDİ

YENİ ASIR, MOROĞLU ÜZERİNDEN CHP"YE SALDIRMAYI GÖREV EDİNDİ

Egede Son Söz"de Gönül Soyoğul ile yaptığım bir röportaj üzerinden, röportajın İl Başkanlığı ile ilgili bölümünü aktarmadan röportajı çarpıtarak il başkanı ile aramızda bir sorun yaratma peşindeki çabaları kınıyor , röportajın o bölümünü noktasına virgülüne kadar aktarıyorum:
SOYOĞUL: Basına yansıyan bir başka bilgi de Alaattin Yüksel ile birlikte CHP İl Başkanlığı için Bedri Serter'in dışında bir isim üzerinde durduğunuzdu. Dediğiniz isim olmadı, bunu bir yenilgi olarak mı değerlendiriyorsun?
MOROĞLU: Doğru, önerdiğimiz isim farklıydı ama yenilgi olarak görmüyorum. Genel Başkan'ın doğru bilgilendirilmeden verdiği bir karar olarak nitelendiriyorum. Hala aynı düşüncedeyim. Bu dönem İstanbul örneği gibi bir şeye ihtiyacımız vardı. Uğur Büke'yle hiç siyaset yapmadım. Aklımıza geldi. Oradaki örneği  görerek aklımıza geldi, önerdik. İl yönetimimizdeki bazı arkadaşlar 'şu arkadaşı seçeriz daha iyi olur, iş adamlarıyla anlaşırız, Uğur Bey'i tanımıyoruz' deyince iki isim verdik. Başka bir arkadaşımız atandı. Partinin il başkanlığına birinin atanması yenilgi olarak görülmez. Atandıktan sonra bizim için doğru karardır.
Görülğü gibi o doğru kararın görevini yapması için çalışırız. Bugüne kadar da olduğu gibi partimin ve il başkanının emrinde başarılı olması için her türlü görevi yapmaya devam ediyorum.
CHP üyeleri  ön seçim öncesi yapılan bu tür provokasyonlara, AKP yandaşı gazete ve yazarlara gereken cevabı verecektir.

Mustafa MOROĞLU
İzmir Milletvekili