SUÇ DUYURULARININ TALİMATINI VEREN BELLİ

Son günlerde AKP il başkanlarının aldıkları talimatlarla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik başlattıkları suç duyurusu çabalarına sessiz kalmadık ve Manisa İl Örgütümüzle birlikte tepkimizi gösterdik.  Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanımız Halil Tokul, Milletvekilimiz ve Parti meclisi Üyemiz Gürsel Erol ve İl yöneticilerimizle birlikte bir basın toplantısı yaparak düşüncelerimizi paylaştık.
Son aylarda giderek artan düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik baskılar, Suriye'de savaşın giderek ülkemize sirayet etmesi, dış politikadaki vahim hatalar, Türkiye'yi dünyadan izole eden uygulamalar, emek ve sendikal örgütlenmeye yönelik saldırılar, iş cinayetleri, terörü çözmek yerine ülkeyi kutuplaştıran uygulamaların hepsinin bir sorumlusu var ve Türkiye'de herkes bu sorumluyu biliyor. Türkiye, bir kişinin siyasi ikbal ve ihtirasıyla bir bilinmeze gidiyor.
Uzaktan talimatla, son derece samimiyetsiz ve mesnetsiz bir hal olduğu her şekliyle belli olan 'suç duyurusu' bulunma girişimlerinin şova yönelik olduğu kamuoyu tarafından görülmektedir. Bilinmelidir ki bu ve benzeri girişimler tarih önünde hafızalardan silinecek ve Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında kara bir leke olarak anılacaktır. AKP'nin talimatlarla yaptığı bu ve benzeri girişimlerini kınıyoruz.

Mustafa MOROĞLU
Parti Meclisi Üyesi
24. Dönem CHP İzmir Milletvekili