NARLIDERE'DE TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

İZMİR'in Narlıdere ilçesinde, son olarak 5 askerin şehit olduğunun açıklanması üzerine 'Teröre lanet yürüyüşü' düzenledi. Yürüyüşte laikliğe dair sloganlar da atıldı.
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un girişimiyle düzenlenen yürüyüşe, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, CHP Parti Meclisi üyesi Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, CHP kadın ve gençlik kolları, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Narlıderelilerin oluşturduğu kalabalık katıldı.
Hep bir ağızdan atılan 'Teröre hayır', 'Türkiye laiktir laik kalacak' sloganları eşliğinde Narlıdere'nin baştan başa geçildiği yürüyüşe balkonlardan ve Mithatpaşa Caddesi esnafından yoğun destek geldi. Demokrasi Meydanı'nda ulaşıldığında bir konuşma yapan Belediye BaşkanI Abdül Batur, "Hakkari'den gelen acı haber, şehitlerimizin acı haberi hepimizi yeniden büyük bir üzüntüye sevk etti. Narlıdere her zaman olduğu gibi duyarlılığını gösterdi. Gerçekleştirdiğimiz teröre lanet ve laiklik yürüyüşüne koşarak katıldı. Bu alandan terörü bir kez daha lanetliyorum. Cumhuriyetimiz ve onun değerlerine dil uzatanlara 'Türkiye laiktir laik kalacak' sözünü hatırlatıyorum" dedi. CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu ve Milletvekili Atilla Sertel de konuşmalarında terörü lanetledi.