30 YILLIK EMEK, BİR GECEDE HEBA OLMAYACAK


(Arşiv: 23 Mayıs 2011)- Karşıyaka Şemikler'de yurttaşların derdini dinleyen CHP Milletvekili Adayı Moroğlu, CHP iktidarında çıkarılacak öncelikli yasalardan birinin intibak yasası olduğunu söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Moroğlu, Şemikler'de esnaf ve kahvehanelerde siyaset mesaisindeydi.
Şemikler Seçim Bürosu'ndaki partililerle birlikte esnafın kapısını tek tek çalan Moroğlu, kahvehanelerde rastladığı emeklilere, maaş farklarından kaynaklı alacaklarının ödenmesini sağlayacak intibak yasasının "halkın iktidarında" öncelikli çıkarılacak yasalardan biri olduğunu söyledi.
Emeklilik ardından çalışma sürecinde, emeklilere yönelik hak gaspı niteliğindeki özel prim düzenlemelerinin ve kesintilerin halkın iktidarında kaldırılacağına dikkat çeken Moroğlu, "Emekli, alnının teriyle kazandığını, bir gecelik düzenlemelerle kaybetmeyecek. 30- 35 yıllık emek bir gecede heba olmayacak. Emeklilerimiz, halkın iktidarında rahat bir nefes alacak" dedi.
Terzi Ramazan Karataş ile sohbet eden Moroğlu, Karataş'ın, "Bu iktidar döneminde buramıza kadar geldi. Yeter artık, sesimizi duyan yok" sözlerini dinledi. Moroğlu, Karataş'a "Sizin sesiniz olmak için, destek istiyorum. Birlikte başaralım, halkın iktidarını kuralım" dedi.
Şemikler Bozacısı'nda serinleme molası
CHP İzmir Milletvekili Adayı Mustafa Moroğlu, İzmir'de termometrenin 30 derecenin üzerini göstermeye başladığı şu günlerde, siyaset mesaisine, 30 yıldır Karşıyaka'nın damak tadı olan "Şemikler Bozacısı"nda mola verdi. Gülşen Ahçı ve ve oğlu Murat Ahçı'nın işlettiği Şemikler Bozacısı'nda partilileriyle birlikte serin birer boza içerek, siyaset turuna devam etti.