MUSTAFA MOROĞLU’NUN BASIN AÇIKLAMASI

(Arşiv: 4 Nisan 2011)- 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde İzmir 1. Seçim Bölgesi'nden Cumhuriyet Halk Partisi adayı olabilmek için CHP Genel Merkezi'ne başvuruda bulundum.
1970'li yıllarda başlayan siyasi mücadelem bugüne kadar ara vermeden devam etti. Yaşamım boyunca da; yaşıma, deneyimlerime, yeteneklerime uygun bulduğum alanlarda devam edecek. Bunu demokratların, yurtseverlerin, devrimcilerin vazgeçmemesi gereken ilk görevlerden biri sayıyorum. Yaşamımda gösterdiğim her faaliyette önceliğim, insanca bir yaşam için verilmesi gereken siyasal mücadele oldu.
Bugün bu görevin daha da zor olduğunun farkındayım. Örgüt görevlerini hiçbir zaman "hak" olarak görmedim. Her görevi, yapılması ve başarılması gereken bir "iş" olarak kabul ettim.
1974 yılından bu yana İzmir halkının bütün kesimleriyle iyi ilişkiler kurdum. Günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunların çözümü için verdikleri mücadelede ya önlerinde ya da yanı başlarındaydım.
Öğrencilik yıllarımda demokratik lise, özerk demokratik üniversite; çalıştığım fabrikalarda da iş güvenliği ve sınıf sendikacılığı için mücadele ettim. 1989 yılından bu yana iş yaşamımdaki meslek örgütlerinde, İzmir Ticaret Odası'nda etkinliklerimi sürdürdüm. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Danışma Kurulu üyeliğinde bulundum.  
Bu süreçte siyasal faaliyetlerim 1989 yılından bu yana SODEP-SHP-CHP içerisinde sosyal demokrat ideolojiyi rehber alarak devam etti. Sosyal demokrat ideolojiyi temel alan, toplumun tüm katmanlarını birleştiren bir parti yapılanması için yapılması gereken görevleri önde tuttum.
1994 - 1995 yıllarında Balçova İlçe Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği,
2010 – 2011 yıllarında Balçova İlçe Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği görevlerinde bulundum.
İzmir Sosyal Demokrasi Derneği'nin kuruluşunda bulunup iki yıl başkanlığını yaptım. İzmir Sosyal Demokrat Platform Dergisi'nin yayınına öncülük ettim.
Denizli Güneyliler Vakfı'nın kurulmasını sağladım.
Dostluk Dayanışma Vakfı'nın aktif bir üyesi olarak her alandaki dayanışma mücadelesine destek oldum.
12 Haziran Seçimleri'ne giderken Türkiye Halkı'nın bir umudu var. Bu umutla, İzmir Halkı'nın daha büyük başarılara ulaşması gerekiyor. Bu başarıda aktif görev almayı önemli bir sorumluluk sayarak; yılların verdiği deneyimleri, bilgi ve kaynaklarımı kullanmak için milletvekili adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve ülkeme hizmet etmeyi önemli bir görev saydım.
Seçildikten sonra da partimize, Sayın Kılıçdaroğlu'nun kararlılığına, çabasına, hedefine katkı koymayı sürdüreceğim. Bu nedenlerle İzmir 1. Bölge Milletvekilliği için Genel Merkezimize başvurdum.
Saygılarımla…

Mustafa MOROĞLU