Güzelbahçe’de “Zafer Korteji” Coşkusu ve 30 Ağustos Ruhu

Değerli Dostlarım, 15 Mayıs 1919'da İzmir'in İşgaliyle Anadolu'nun dört bir yanında emperyalist işgalci güçlere karşı müthiş bir direniş ve mücadele başladı. Kadını erkeği, genci- yaşlısı, küçüğü- büyüğü herkes yokluklar içinde büyük bir bağımsızlık savaşı başlattı. Mustafa Kemal önderliğindeki bu mücadele 30 Ağustos Zaferiyle tarihin akışını değiştirdi. 9 Eylül'de İzmir'e Türk bayrağının göndere çekilmesiyle Emperyalizme karşı dünyaya örnek olacak bir büyük mücadele kazanıldı.
Aradan 94 yıl geçti. Bugün de ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ortadoğu'daki vahşet ve bataklık ülkemizi de içine çekiyor. Emperyalizmin hedefinde yine Türkiye var. Yanlış dış politika, eğitimin yozlaştırılması, 14 yıldır AKP hükümetinin dini siyasete alet eden politikaları bu dönemde FETÖ/PYD'nin devletin tüm kurum ve kuruluşlarına sirayet etmesi, Türkiye'yi uçurumun eşiğine getirdi. Şimdi Türkiye'de yaşayan tüm Yurttaşlar olarak hızla bu karanlık atmosferden çıkmamız gerekiyor. Bunun çıkışının tek yolu da Mustafa Kemal'in yoludur. Laik Cumhuriyet yoludur. 94 yıl önceki 30 Ağustos ruhudur. Cumhuriyetimize, Laikliğe, aydınlanmaya, Özgürlüklerimize sahip çıkacağız. Başka bir Türkiye yok.
30 Ağustos'un 94. Yılında "Laiklik", "Tam Bağımsızlık", "Özgürlük" ve "Demokrasi" çağrılarıyla Güzelbahçe'de bayraklarımızla "Zafer Korteji" oluşturduk.  Güzelbahçe Tabaoğlu Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunduk. Ardından Mithatpaşa Caddesi'nden, Belediye Kültür Merkezi'ne kadar yürüdük. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Milletvekillerimiz Musa Çam, Özcan Purçu, Atilla Sertel ve Murat Bakan, Belediye meclis üyelerimiz, Muhtarlarımız demokratik Kitle Kuruluşlarımızın temsilcileriyle, Güzelbahçeli hemşehrilerimizle birlikte Cumhuriyetimize, ve "30 Ağustos" Ruhuna sahip çıktık.  Zafer kortejimiz boyunca "Türkiye Laiktir Laik kalacak" sloganları, Cumhuriyetimizin Laik niteliğine halkımızın ne büyük bağlılık duyduğunu da açıkça gösteriyordu. Yürüyüşümüze katılan tüm dostlarımıza, Milletvekili arkadaşlarımıza ve tüm Güzelbahçeli hemşehrilerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum